??????????

nedēļas nogale Milānā (foto)

Pirms doties uz Milānu, veicu izpētes darbus internetā (jo esmu mazliet.. nu labi, diez gan ļoti, kontrolfrīks). Gūgloju `Ko redzēt Milānā` un pat sazinājos ar tur dzīvojošu latvieti, ņemot paraugu no tiem daudzajiem ceļotājiem, kas sazinās ar mani, pirms došanās uz Stambulu. :) Tad nu tagad, dienu pēc nedēļas nogales Milānā, teikšu jums tā – Milāna nav par to, `ko tur redzēt`, bet gan par to `ko tur izbaudīt`!

Milāna ir pilsēta, kurā ļoti mīl riteņbraucējus (un tie mīl pilsētu), velo celiņi it visur, kur pagriezos, tāpat velo pieķēdēti visneiedomajamākās vietās.  Vairākās vietās manīju tādu foršu lietu, kā velo, kuru vari iznomāt vienā vietā, aizbraukt uz darbu, un atstāt citā. Maksa par 2 stundām ap 2 eur, ja pareizi atminos. Redzēju pat kungu uzvalkā, vienā rokā lietussargs, ar otru stūrē velo!

ko redzet Milana ko redzet Milana

Milāna mīl un Milānu mīl arī skūteru braucēji un visādu miniatūru FIATiņu šoferīši. Kā es priecājos, ka viņi laiž gājējus pie pārejām, fantastiski!

??????????

 

 

Milāna ir pilsēta, kur ieelpot – plašas ielas, skaisti, lieli parki (Sempione parks ap 40 hektāru), gari, rudenslapu krāšņi koki, pīles, daudz, daudz sportojošu cilvēku- skrienošu, tango dejojošu, lēkājošu priecīgas mūzikas ritmā.

ko redzet Milana

Milānā mīl suņus, lielus un nopietnus, mazus un saģērbtus, dārgus un krancīgus, visi krāsainās siksniņās dodas ikdienas gaitās ar saimniekiem.

??????????

Protams, Milānu mīl sievietes, jo šopings… šopings ir… dārgs, bet baigi foršs.  Dolčes un Gabanas, Gučiji mučiji, Armani, neko no tā gan nenopirku, bet par visu, ko nopirku cituviet, esmu sajūsmā. Šodien staigāju smaidīdama ar savu MILĀNAS somiņu 😉

?????????? ko redzet milana

Picas, makaroni, risoto, tiramisu, saldējums un bagetes, prieks, kur tu rodies! Un naudai arī kur jārodas, jo bez 50eur par vakariņām divatā neiztikt (ja vien nezina īpašās vietas, kurp doties).

 

ko redzet milana ko redzet milana ko redzet milana

 

 

 

Veikalos, kafejnīcās un viesnīcā, pat vilcienā!, visur itāļi prata angļu valodu, arī par to liels prieks un pārsteigums. Tāpat kā par to, cik daudz gaišmatainu (vai bezmatainu) un zilacainu itāļu. Un cik daudz Milānā garu sieviešu (un blondu sieviešu), es kā zivs ūdenī! Neviens mums nesekoja, nejautāja, no kurienes, uz kurieni, kāpēc, un vai mums ir vīrs un vai gribētu viņu par vīru. Vienīgais, kas par bellu nosauca, bija lietussargu pārdevējs no Pakistānas (vai tomēr Indijas?).  Reizēm nav nekā labāka, kā būt nemanāmai.

ko redzet milana

Scale the Duomo – mākslas darbs, bet vēl foršāk bija izstaigāties pa tā jumtu kā karlsonam :)

?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ??????????

Galeria Vittorio Emanuele – pasaules vecākais iepirkumu centrs ar krāšņu arhitektūru.

??????????

Castello Sforzesco cietoksnis un aiz tā – viens no lielākajiem Milānas parkiem – Parco Sempione.

??????????

 

Naktsdzīve..

?????????? DSCN2416

Vīlos vien trijās lietās: 1) tējā – piedodiet, Milānieši, tā jums sanāk atbaidoša; 2) La Scala operas namā (tiesa gan tikai no ārpuses apskatīju) un 3) nakstdzīves rajonā Navigli, bet tas, iespējams, dēļ salīdzināšanas ar Stambulas košo Istiklal ielu un tās naktsdzīvi.

Novēlu katrai sievietei ar savu labāko draudzeni vismaz vienreiz mūžā Vīkendu Milānā! :)

??????????

 

Posted by:

Inuta
No Stambulas līdz Antālijai. Kur tobrīd esmu, par to rakstu.

Reklāmas pauze

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Related articles

Back to Top