social-media_3257461b

Turcijas valdība atkal bloķē twitter, youtube on Facebook

Te elektrību atslēdz, te Facebook, Twitter un Youtube, pat nezinu, kas ir sāpīgāk.

Šoreiz iemesls, ka minētie vainīgie portāli atteikušies izņemt foto, kur kreisie ekstrēmisti par ķīlnieku saņēmuši prokuroru. Valdība nesen pieņēma jaunu, smalku likumu, ka drīkst pieprasīt bloķēt tos portālus, kas viņiem pirmdienas rītos neiet pie sirds. Facebook šodien ir bijis nepaklausīgs, spurojies pretīm un joprojām strādā. Twitteris un Youtoube, tikmēr kapitulējis valdošās varas priekšā. Atā čivināšanai, atā mūziciņai.

Bez Twitter un Youtube, valdība ar tiesas lēmumu ir pieprasījusi bloķēt 166 interneta lapas, kuras publicējuši šo bildi. To skaitā ir pasaules lielākie ziņu portāli. Tad jau kasjauns.lv arī būs turku melnajā sarakstā, nez? Tātad, ja vairs nevarat atvērt, zināsiet, kas pie vainas. Esiet pacietīgi, kad vēlēšanas beigsies, viss atkal ies! Kā arī 2.aprīlī ir uzsākta kriminālizmeklēšana septiņās avīzēs, kuras arī ir pamanījušās publicēt šo foto.

Iepriekšējo reizi Twitter, Facebook un Youtube bloķēja pagājušajā martā, pirms vēlēšanām, kad tika nopludināti kaut kādi Ļoti Svarīgi E.kunga audioieraksti. Tiem, kas nezina, ko nozīmē kodētais E.kungs, mēģiniet uzminēt, vai rakstiet privāti. Paskaidrot nevaru, citādi nobloķēs arī mani, un ko tad pasaule iesāks, bez manām reportāžām no Turcijas?

Par prokuroru vēl piezīme – viņš izmeklēja 15 gadīgā Evlan Berkina lietu. Zēna, kurš mira pēc ilgstošas atrašanās komā, kurā nonāca, nevis protestējot pret valdību un E.kunga autoritāro režīmu, kā minēts dažos rakstos, to skaitā Latvijas medijos – bet ejot pēc maizes protestu laikā! Protesti notika vairākās Stambulas (un ne tikai) vietās un rajonos. Tik vienkārši – ejot pēc baltmaizes kukulīšiem, lai paēstu brokastis ar ģimeni, tika ievainots galvā ar asaru gāzes bundžu un pēc 269 dienām komā mira.

Sāku sarkastiski, bet beidzu bēdīgi.

Tiešām bēdīgi. Šādās reizēs mana lieliskā stratēģija `dzīvot savā mazajā, laimīgajā pasaulē` nestrādā. Šādās reizēs lielā pasaule ielaužas manā mazajā pasaulē, un gribot negribot nākas tai ieskaitīties acīs.

 

foto (c) Alamy un http://www.telegraph.co.uk/

Posted by:

Inuta
No Stambulas līdz Antālijai. Kur tobrīd esmu, par to rakstu.

Reklāmas pauze

2 Comments

 1. mm -  07.04.2015. - 21:58

  Da nu… vajag mazliet izglītoties.. neko viņi reāli nevar nobloķēt. Var tikai apgrūtināt mazliet piekļuvi. Paprasi spečokiem, kā uzlikt VPN vai proxy. Viss rullēs parastajā režīmā.

  Kad biju Ķīnā, tiku visam klāt, kam vajadzēja, neskatoties uz viņu valdības izslavētajiem ugunsmūriem un citiem valdības murgiem.

  Reply
  • Inuta -  08.04.2015. - 10:57

   Es tieku klāt visam, kam man jātiek, jo strādāju Austrijas kompānijā. Bet runa nav par klāt tikšanu vai VPN, jaunā paaudze ir izglītota un zina, kā to izdarīt. Runa ir par faktu, ka valdība var cenzēt un cenzē, kas ienāk prātā un to, kas viņiem nav izdevīgs. Visi trīs minētie portāli izņēma bildes, ieskaitot ceturto – google.com.tr, lai netiktu bloķēti ar tiesas pavēli.

   Reply

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Back to Top