DSCN3797

Pamukkale – karstie avoti (foto)

Kur gan labāk nosvinēt 1. kāzu jubileju, kura, saskaņā ar angļu, vācu un franču tradīcijām esot kokvilnas kāzu jubileja, ja ne skaistā, baltā, pārsteidzošā vietā kā Pamukkale? Pamukkale, jeb Kokvilnas pils, ir UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā – dabas brīnums. Karstie avoti (no +35* līdz +100*) ir iznākuši virszemē, un, tekot lejup no kalna, veido stalaktītu baseinus.

Pamukkale atrodas senajā pilsētā Hērapolē, kura ir tiešām sena – vismaz kopš 2. gs. p.m.ē. Tā ir kalpojusi gan kā tirdzniecības un kultūras centrs, gan kūrorts. Dzirdēju kādu gidu stāstām, ka šī pilsēta bijusi noslēpums, jo tālu no jūras, tādēļ tik labi saglabājusies. Kā arī ik vienam, kas tajā gribējis ienākt, vispirms bijis jāiet Kleopatras baseinā un pirtīs nomazgāties, lai neienestu slimības. Hērapolē ir skaists amfitēatris, filozofija un māksla bijusi cieņā. Dzirdēju arī kaut ko par `katram vīrietim 3 sievietes – viena mazgā, viena masē..`, bet nu varbūt es tagad tikai izplatu baumas :)

Teritorija ir plaša, ar skaistiem, smaržojošiem sarkanu rožu dārziem. Mēs vispirms izstaigājām senos Hērapoles mūrus, amfiteātri, pasēdējām uz soliņa starp rozēm, un tad jau es nepacietīgi dīdījos redzēt to dabas brīnumu, baltos kaļķūdeņus (lai man piedod ķīmijas zinātāji). Un tas nudien bija iespaidīgi!

Teritorijā par atsevišķu samaksu ir iespēja arī papeldēt Kleopatras baseinā, termālā ūdenī, kas padarot par pāris gadiem jaunāku. Neizmēģinājām, jo bija citi plāni dienai, un senie mūri un minerāļu brīnumi vien aizņēma savas 3 stundas. Ārpus senās pilsētas ir neskaitāmas viesnīcas, kurās cilvēki uzturas ar mēŗķi dziedināties un ik dienu/vakaru pavada termālajos minerālūdens SPA un vannās numuriņos. Piedāvājumā gan pansijas par 7 eur diennaktī, gan pieczvaigžņu viesnīca par 500 eur diennaktī. Par tādu cenu man pienāktos kā minimums 3 vīrieši, kur viens masē, viens mazgā…

Mēs apmetāmies kādā ļoti jaukā viesnīcā ar autentisku turku dizainu. Termālā ūdens vannas tur nebija, bet tīrība, skaists dizains un ļoti laipna apkalpošana gan. No sirds iesaku. Tikko uzcelta, Ļoti patika melnā marmora vannasistaba. Gribu tādu mājās tagad :). Lūk, booking.com links: Venus Suit Hotel Pamukkale . Turpat arī paēdām gardas vakariņas. Brokastis iekļautas cenā, tās baudījām dārzā kopā ar seno romiešu kaķi.

No Antālijas Konyaalti rajona līdz Pamukkalei, ātri braucot ir 2 h45min. Ievērojot ceļa satiksmes noteikumus varētu būt 3.5h ar auto. Autobuss, cik dzirdēju, braucot visas 5h. Tādēļ īrēt auto noteikti ir izdevīgāk. Kā arī vairāk brīvības pašiem izdomāt, ko vēl apskatīt. Pa ceļam ir tekstila veikali, kur pārdod dažnedažādus pasaules zīmolus, kas ražoti Turcijā, par ļoti labām cenām. Samērā netālu ir Fethiye ar slaveno Oludeniz pludmali un Kabak ciemu, kurā pavadījām medusmēnesi!

Tālāk lai runā bildes.

pamukkale antalija denizli

Hierapolis senās palmas

pamukkale antālija denizli

Hierapolis senie mūri

pamukkale antālija denizli

Hierapolis amfiteātris ar lielisku akustiku

pamuklale antālija denizli

Es – dziedāt nemāku, bet smuki sēdēt māku

pamuklale antālija denizli

Rožu rozes, tik daudz tur bija

pamukkale antālija denizli

Pirmais balto minerāļu stūris, un re kur viens lido, noteikti fantastisks skats

pamukkale denizli antālija

Ak, skaistum, kur tu rodies

pamukkale denizli antālija

Gluži kā sniegotās virsotnēs

pamukkale antālija denizli

Karsto avotu baseini, burvīgi

pamukkale antālija denizli

Tik skaisti dzirds baseins lejā

pamukkale denizli antālija

Baltu tulpju lauki mājupceļā

Posted by:

Inuta
No Stambulas līdz Antālijai. Kur tobrīd esmu, par to rakstu.

Reklāmas pauze

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Back to Top