oda IKEA veikalam un dzīvokļa interjeram

Mans pirmais ieraksts par IKEA veikalu bija dziļš sašutums, ka viss ir jādara pašam `self serviss` ietvaros. Kopš pārvākšanās, un kopš IKEA pavadu teju katru nedēļas nogali, tieši self serviss ir kļuvis par manu mīļāko IKEA daļu.

IKEA mums te ir divas, abas milzīgas, trijos stāvos. Jau par tradīciju ir pārvērties paņemt vispirms vienu hotdogu ar nelimitēto koliņu pa latu. Hotdogu arī `jāsaliek` pašam. Kolu/fantu/sprite/šveppu dzer, kamēr gāze pa nāsīm nāk ārā. Tad dodamies iekšup. Pie ieejas, pateicoties IKEA labajai mārketinga daļai, jau paņemam kādu sveci vai mīklas rulli, un dodamies guļamistabu izlūkos. Iepriekšējo sezonas ekspozīciajas zināju no galvas. Man pat bija sava mīļākā istaba, kur patika pasēdēt, paskatīties TV. 

Iesākumā galvā ir baigā putra, kad saproti, ka no visiem n-tajiem konceptiem savai guļamistabai jāizvēlas viens. Līdzi sava mērlente (IKEA dotās mērlentes ir tikai 1m garas), viens mēra, otrs šūpo kājas un fantazē. Tas, kam mērlente, saka, vai fantāzija ir iespējama vai nav 🙂 Ik pa laikam rodas jautājums no sērijas ` vai brūns ar baltu iet kopā? ` un pārdomas par atbildi. It kā iet. It kā neiet. Interjera žurnālos viss iet, bet vai mums aizies, kas to lai zina? Izlēmām par gaišu brūnu-visu. Tas gan bija īslaicīgi, jo, kad pienāca pirkšanas reize, izrādījās, ka kaut kas jau ir pazudis no piedāvājuma, bet kaut kam citam ir riktīgi milzīgas atlaides, tā nu koncepts jau ar svaigu galvu tika pārstrādāts, mērīts līdz slapjai pierei vēlreiz un finālā guļamistabā viss būs balts. Balts ar baltu tak iet kopā un amen 🙂 Būs mums sava mazā baltā pasaule. Ar vienu rozā orhideju!

Kad viss ir izvēlēts (plus vēl dīvāns viesistabai uz ašu roku un divi šūpkrēsli manai jogas istabai), dodamies uz zemāko no stāviem. Pa ceļam maiss piekraujas pilns ar dvielīšiem, glāzītēm, pa puķupodam un visādiem inovatīviem priekšmetiem, bez kuriem mūsu omes un pat vecāki iztika itin labi, bet mēs jau vairs ne 🙂 

Noliktava. Atkal atceros pirmo reizi, kā dusmojos, ka man pašai šajā milzu teritorijā jāatrod kastes un jāpamanās tās uzstiept uz ratiem. Nu jau tā ir mīļākā daļa – mazliet tā tipogrāfijas smarža, kurā strādāju pasvisam agrā jaunībā.. Kā spēle, staigā, atrodi pēc numuriem kastes un elsdams pūsdams stiep uz ratiem. Un tad mēģini to visu aizstumt līdz kasei, neesot kā zilonis trauku veikalā.

Beidzamais rituāls ir nopirkt brūkleņu (vai tomēr dzērveņu?) sīrupu turpat, IKEA pārtikas daļā, ko vēlāk mājās dzert ar aukstu ūdeni. Un saldējumu enerģijai.

Kad nu viss ir sagādāts mājās, sākas process-saliec pats. Pēdējā iepirkumu 21 kastes mums sastiepa uz 4.to stāvu DHL kurjeri, un rīt brauks daļu no tā skrūvēt kopā IKEA, kas sacījās, ka mēs paši nesaskrūvēšot, jo sarežģīti. Izaicinājumam paturējām sev tiesības saskrūvēt vismaz viesistabas dīvānu un balkona galdu. Pagaidām šķiet, ka sanāk. Vakar dzirdu, ka istabā pēkšņi iestājies klusums, pirms brīža vēl rībēja skrūvēšana. Eju skatīties- nu ja, skrūvētājs ticis galā ar galveno daļu, piegūlis pamēģināt un aizmidzis :))) Sabijās, kad modināju. Nofotogrāfēju, būs ko mazbērniem rādīt, kā vectēvs čakli pats mēbeles kopā lika!

Tāda, lūk, oda IKEA. Ceru, ka Latvijā arī drīz būs milzīiiiiiiigs IKEA veikals ar plašu jo plašu klāstu un lieliskām cenām! Un jūs arī stiepsiet kā skudras kastu kastes un skrūvēsiet kopā līdz atlūšanai turpat, uz saskrūvētā! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *