Istanbul Modern muzeja iespaidi

Jau sen plānoju iet, un beidzot kopā ar Aiju, kas bija atbraukusi ciemos, aizgājām.

Istanbul Modern jeb Istanbul Modert Art Museum atrodas skaistā vietā Bosfora šauruma krastā. Pēc neskaitāmām abstraktām mākslām man vienkāršais skats pa muzeja logu uz Bosforu, kuģiem un Sultanahmet šķita pats skaistākais.

Eyuboglu-b-r-han-kahvesi_5_6354488

Bedri Rahmi Eyuboglu, `Cofeehouse`, 1973

Modernā māksla aplūkojama divos stāvos. Bez mākslas ir arī pāris telpas ar video. Neesmu mākslas pazinējs, tveru subjektīvi un pēc izjūtām, tādēļ rezultātā esmu mazliet vīlusies modernajā mākslā. Daļu es vienkārši nesapratu, bet cita daļa mākslas darbu man teica priekšā, ka tā autoram noderētu steidzama psihoterapija vai pat psihiatrija. Bērns, kas sažmiedzis cāli un gailis bērnam izknābājis acis. Šausmu pārņemtas sejas. Daudz melnas krāsas un asu elementu… Fakts, ka esmu studējusi mākslas terapiju, visu padarīja ļaunāku, jo kurš gan grib redzēt, kādas dvēseles problēmas, iespējams, piedzīvojis mākslas darbu autors?

Tanyeli-n-bilece-1165x89_5_3915464

Nehviz Tanyeli, `Together`, 1993

Tomēr šis un tas bija interesants un prātā paliekošs, kā arī viena glezna man patika ļoti –  ar kaķīti un viņa līgavu 🙂

Ir iespēja aiziet arī uz muzeja kino, filmas mainās, ir programmiņa, varētu būt kas līdzīgs Arsenālam, kādu reizi pamēģināšu. Kino cena 8tl.

Lai vai kā, tiem, kam patīk modernā māksla, iesaku apciemot arī muzeju. Ceturtdienās bez maksas (tiem, kam ir uzturēšanās atļauja Turcijā, jo minēts, ka only for Turkish residents), pārējā laikā 10tl. 

Darba laiks:

  • Otrdiena- Svētdiena: 10.00 – 18.00
  • Cetutdiena: 10.00 – 20.00
  • Pirmdienās slēgts.

Adrese:

Istanbul Museum of Modern Art, 
Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri
Sahası Antrepo No: 4, 34433 Karaköy – İSTANBUL

No tramvaja jākāpj ārā pieturā Tophane, turpat netālu no Nusretiye mošejas arī redzēsiet sarkanu zīmi `ISTANBUL MODERN`.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *