brokastis pie Melnās jūras (foto)

Svētdienas rītā modāmies 7:00, lai pirms sastrēgumiem dotos brokastīs pie Melnās jūras. Ağva (40km aiz Şile) bijām ieplānojuši redzēt jau kopš aprīļa vidū, bet dēļ pēkšņā aukstuma un miglas nedēļas garumā nesanāca. No mūsmājām līdz Ağva ir apmēram pusotras stundas brauciens ar auto. Kaut kur ap brīdi, kad Sandra pirmo reizi iesaucas `let`s rock&roll`, pēkšņi iznirst MIGLA. Saprotiet, tā pati migla, kuras dēļ netikām uz Melno jūru ar Arti un Sigitu pirms 3 nedēļām. ieraudzījusi atzīmi +13* auto rādītājā, apzvēru nekāpt laukā, kamēr nebūs vismaz +18* un saulains, kā Stambulā. Par laimi man un atvieglojumu pārējiem, tā izrādās vien īslaicīga kalnu migla, un, tuvojoties Şilei debesis noskaidrojas.
??????????
Izriņķojuši pa serpentīniem esam klāt kā pirmie brokastotāji. Paēdam vietā, kur upe ietek Melnajā jūrā. Uz mums noraugās Osman, zivju gārnis, kurš tur esot pastāvīgais iedzīvotājs (ers labu brīdi domāju, ka tā ir butaforija). Arī kaķīši ar ne pārāk garām kājām, toties smukām acīm ir klāt.
?????????? ??????????
??????????
Pēc brokastīm ar ļoti laipnā brokastu vietas īpašnieka norādēm dodamies laiskā pastaigā gar upi. Upe tāda, kādas rāda National Geographic, zaļa, ar nepazīstamu faunu, magonēm krastā, zvejas laiviņu piestātnēm, šur tur pa vīģes kokam un ziedošām rozēm. Gaiss smaržo pēc vasaras, ir saulains, silts un visādi citādi brīnišķīgs laiks.  Netālu no jūras ir abos krastos brokastu un piknika vietas ar šūpuļtīkliem, restorāni, kas sacenšas par labāko skatu uz upi. Un pārcēlājs,  visnotaļ romantisks.
?????????? 2013-05-12 11.06.47 ??????????
??????????
Uz jūru gājām caur ciema mājām un gar neskaitāmām mazām viesnīcām un moteļiem. Atklājām, ka arī Turcijā ir ozols un limuzīns Jāņu nakts krāsā. 🙂
2013-05-12 11.24.06 ??????????
??????????
Rozes šobrīd ir karalienes un zied visur!
03
??????????

Jūra nebūt ne melna, bet lieliska. Baltas smiltis, gliemežvāki (kādus Rīgā pārdod Duni), ūdens piemērots pastaigai (peldēšanai vēl par aukstu) un krasts- pusstundiņas snaudai relaksējošā jūras šalkoņā. Nu jau ar sarkaniem deguniem, atpūtušies un zemes enerģiju sasmēlušies dodamies atpakaļ uz auto, lai apskatītu vēl kādu pludmali.

2013-05-12 12.27.10x 2013-05-12 12.24.40 2013-05-12 12.45.03 ??????????
Otrā pludmale jau skarbāka, ar klintīm un akmeņiem, un lielisku skatu uz klinšu veidojumiem ūdenī (te man izlādējās fotoaparāts, lietišķo pierādījumu nebūs). Atpakaļceļā serpentīni 25 km garumā. Tas bija grūti, teikšu kā ir. Bet tiem, kam serpentīni nekādas izjūtas neizraisa, patiks skaistās ielejas un kalnainie meži.
?????????? ??????????

Mūsu ciemiņš, Kristīne, kam par godu šis brauciens, šobrīd jau atceļā uz Rīgu, bet no saulainās brīvdienas par piemiņu palikuši salasītie akmeņi un gliemežvāki. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *