laulības reģistrācijai Turcijā nepieciešamie dokumenti

1. Izziņa, ka neesi precēta.

Kur to saņemt?
A. LV vēstniecībā Ankarā (piesakot savu vizīti iepriekš)
B. Latvijā

A.

 • Saņemot izziņu LV vēstniecībā, būs jādodas uz Garanti banku un jāsamaksā 30 eur.
 • Ar izziņu jādodas pie tulka. (Pārbaudiet, lai tulkojums tulkojumam ir salikts kopā ar IZZIŅAS ORIĢINĀLU NO VĒSTNIECĪBAS. Nevis ar kopiju).
 •  Ar tulkojumu jādodas pie notāra. Notāra apstiprinājums maksā 75 tl. Maksāšana turpat uz vietas. Darba laiks līdz 17:30, ar pusdienas pārtraukumu.
 • Ar notāra apstiprināto izziņu, ka neesi precējusies, jādodas uz T.C.Dışişleri Bakanlığı. Darba laiks no 13:30 līdz 16:00.

B.

 • Saņemot izziņu Latvijā, tā ir jānes apostilēt. Tikai apostilēta izziņa būs derīga tulkošanai un apstiprināšanai pie notāra Turcijā.
 • Turki neatzīst Latvija notāru tulkojuma apstiprināta izziņas, tāpēc iesaku netērēt uz to laiku un naudu, bet ar apostilētu izziņu braukt atpakaļ uz Turciju un doties pie notāra.Teorētiski tāda likuma nav, bet patiesība būs tik un tā turku pusē, ja vien neesi jurists vai advokāts vai Svarīga Persona.

2. Tulkota un pie notāra apstiprināta pase un dzimšanas apliecība.

Pase un dzimšanas apliecība jātulko un tulkojums jāapstiprina pie notāra. Zaļā dzimšanas apliecība ārzemēs nav derīga, nepieciešams izņemt jauno dzimšanas apliecību. To Latvijā var izdarīt jebkurš ģimenes loceklis Tavā vārdā un nosūtīt pa pastu.

3. 6 fotogrāfijas
4. Uzturēšanās atļaujas kopija
5. Izziņa no ārsta par veselības stāvokli– katrai pilsētai citas prasības. Tas, kas svarīgi – ka derīga ir tikai tā izziņa, kas saņemta no valsts veselības iestādes, kas atrodas rajonā pēc pieraksta vietas.

Ar visu šo kopā ar līgavaini jādodas uz belediye, tur būs pārējās procesijas – iesnieguma rakstīšana, formas pildīšana, staigāšana no viena kabineta uz otru, bet par to visu labi parūpēsies līgavainis, jāstaigā tikai pakaļ. 🙂

PATS SVARĪGĀKAIS: KATRĀ BELEDIYE IR CITAS PRASĪBAS, UN PUSE NO ŠĪ VAR NEBŪT SPĒKĀ JŪSU BELEDIYE. TĀPĒC IR ĻOTI BŪTISKI, LAI LĪGAVAINIS UZZVANA UN NOSKAIDRO, KO JŪSU RAJONS GRIB. UN ATTIECĪGI TAM ARĪ VĀKT PAPĪRUS, LAI NAV VISS JĀDARA VĒLREIZ VAI JĀSKRIEN PĒDĒJĀ BRĪDĪ.

https://www.facebook.com/groups/latviesiturcija/ – šeit ir diskusijas, kurās varat lasīt par citu pieredzi, jo, kā jau sacīju, katrai pilsētai un ierēdnim ir kādas citas vēlmes. Mans saraksts ir tas, ko prasa Antālijas&Mersinas dzimtsarakstu nodaļas. Citām pilsētām ir citi knifi, par tiem varat uzzināt Facebook grupā no citām līgavām. 🙂

LAI VEICAS! (geçmiş olsun..)

 

3 thoughts on “laulības reģistrācijai Turcijā nepieciešamie dokumenti

  1. Ja neesi parsniegusi savas 30 dienas 6 menesu laikaa (ja vien likums nav mainits, es vairs nespeju izsekot..), tad drosi vien pietiek ar pases zimoga kopiju par pedejo iebrauksanas reizi. Ja taas ir parsniegtas, tad vismaz izzinu, ka uzturesanas atlauja ir procesaa. Bet nu tas ir sledziens no logikas, un logika te reti kad palidz 😀

   1. hmm, skaidrs…
    man par taam dienaam nav pilniigi nekaadas sajeegas- LV veestnieciiba Ankaraa saka, ka var palşkt 30 dienas pusgadaa, bet TR veestnieciibaa LV saka, ka tagad ir 90 dienas, ko LV nav akcepteejusi no savas puses.
    Man nav pilniigi nekaadas sajeegas, kam ir taisniiba.
    A kaapeec jaaiet uz T.C.Dışişleri Bakanlığı.? peec apostille?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *