ekskluzīvi: pludmale TIKAI sievietēm

Tā nu sanāca, ka šogad pašvaldību vēlēšanās Antālijā uzvarēja AKP, iespējams, pati konservatīvākā partija. Un tā nu sanāca, ka augusta vidū tika atklāta pludmale, kurā ieeja ļauta tikai sievietēm. Ideja visnotaļ cēla – lai musulmaņu sievietēm, kuras ikdienā nēsā lakatu, būtu iespēja peldēt brīvi, ja vēlas, bez lakata galvā un iekš bikini. Tai pat laikā ieeja nav aizliegta arī ne-musulmaņu sievietēm.

Sagaidīju ciemos izlūku biedru Sandru un devāmies ceļā.

Ierodamies ziņkāres pilnas. Mašīnas ar vīriem pie stūrēm brauc strīpā, izlaiž dāmas un griežas apkārt. Apsardze – sievietes. Manu, ka lielākā daļa sieviešu tomēr ir apklātās musulmaņu sievietes un sajūtos savos minišortos tāda.. plika.

fft99_mf4678347

Apsardze sveiciena vietā nosaka, ka teritorijā fotogrāfēt aizliegts. Labi. Es jau tāpat jūtos pietiekami neomulīgi, pagaidām neriskētu vilkt ārā kameru.

Teritorija ļoti tīra un sakopta, sabūvētas daudzas ēstuves, bet ne visas jau ir vaļā. Bērnu rotaļu laukums. Lūgšanu vieta. Kabīnes kur pārģērbties. Viss jauns un skaists. Un visbeidzot pati pludmale. 300 sauļošanās krēsli, 150 saulessargi. Te arī sākas aizķeršanās – ir daudz brīvu krēslu, bet nav brīvu saulessargu. Dažas tantes savākušas pa vairākiem saulessargiem, uztaisījušas sev ēzelīša i-ā cienīgas būdas un guļ. Pietur ar roku saulessargu, lai neaizlido, vai lai kāds neatņem, nezinu. Apģērbtas. Sandra ir gatava iet turku stilā atkarot kādu saulessargu, es vēl ceru uz kādu mierīgāku risinājumu, jo joprojām jūtos, kā ienākusi pretinieka kara zonā savos mini šortos.

Atrodam vienu salauztu lietussargu un Sandra veic latviski inženierisku risinājumu – ar viņas svārkiem sastiprinām un nu  mums pašām ir sava slēptuve, varam sākt apskatīt, kas tad te notiek.

blogcuzehra_14055868839

Tomēr vispirms jānopeldas. Kā izrādās, pētām ne tikai mēs, arī mūs pamatīgi nopēta. Man bija ilūzija, ka sieviešu pludmalē varētu būt emm.. jauki, jo neviens nelūrēs. Kā tad. Lūr vēl krietni vairāk kā parastā pludmalē. Un, ticiet man, konservatīvu sieviešu lūrēšana ir krietni nepatīkamāka par parasta vīrieša lūrēšanu parastā pludmalē. Pludmale akmeņaina, mazliet grūti ieiet. Ūdens nav netīrs, bet nav arī gluži caurspīdīgs.

Atgriežamies štābiņā un sākam caur saulesbrillēm ļoti inteliģenti skatīt, kas tad te notiek apkārt. Tā arī ir atšķirība starp lūrēšanu  – mēs to darām NEMANĀMI. Daļa sieviešu ir nevis bikini, bet hasema jeb reliģisko sieviešu peldkostīmos (drīzāk jāsaka, tērpos, ar kuriem peldēt).

news-graphics-2007-_640436a

Dažas peld sporta tērpos -šortos un maikās, šķiet, ka tomēr nejūtas komfortabli bikini, kaut arī vīriešu apkārt nav. Dažās tomēr ir uzdrīkstējušās, to var redzēt pēc ļoti baltajiem ķermeņiem. Man atklājās interesanta pasaule par to, ko musulmaņu sievietes nēsā zem saviem mēteļiem. Daļa tos pašus `peldkostīmus`, apsien pa virsu smuko lakatu un dodas uz autobusu/mašīnu. Bija arī ļoti skaisti tērpi peldēšanai, kā tādām sultana sievām, krāšņi sarkani, koši. Daļa peld savos speciālajos tērpos, tomēr matus atklājušas – un tas jau ir daudz. Citas lakatu nomainījušas pret sporta cepurīti. Ir arī `parastās sievietes`, kas šeit ir… kas gan to zina, kāpēc. Varbūt tāpat kā mēs, aiz ziņkāres. Ārzemnieces gan nemanu.

Arī krasta apsardze ir sievietes. Vienīgie vīrieši šeit ir mazi puikas un zvirbuļi.

fft22_mf2355773

Fonā skan disko mūzika, pa laikam kāds pastrīdas par saulessargu okupēšanu. Uznāk lietus mākonis, kuru Sandra atvedusi no Stambulas, un mēs dodamies mājup. No pludmales līdz autobusam sievietes nogādā traktors. Precīzāk, traktors, kam piekabe kā sabiedriskais transports, smuki nokrāsots.

20140906_144514

Ziņkāri apmierināju, bet atgriezties vēlreiz nevēlos.

Turpinu gaidīt, kad atvērs kādu yabancilar only (tikai ārzemniecēm) pludmali 🙂

foto no milliyet, radikal, telegraph, ebruvatansever.blogspot.com

One thought on “ekskluzīvi: pludmale TIKAI sievietēm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *