kā pierakstīties pie zobārsta turku stilā

Iespējams, es neesmu īstais cilvēks, kam spriest par zobārstiem, jo esmu ar viņiem 3 gadus diendienā strādājusi, un man ir 16 pildīti kanāli. Kas nozīmē, ka iet pie zobārsta man ir tik pat ierasti kā pie friziera. Tomēr mans priekšstats par turkiem un zobārstiem ir  tāds, ka viņi visu to padarīšanu baigi sarežģī un zobārsta apmeklējumu pielīdzina teju gājienam uz operāciju ar pilnu narkozi.

Es, kopš dzīvoju Turcijā, pie zobārsta gāju tik un tā Latvijā, visticamāk, tieši turpmāk minēto iemeslu dēļ. Tomēr šogad nesanāca atvaļinājumā aiziet, un zinu, ka jau atkal ir daudz darāmā. Tā nu vīram palūdzu, lai pieraksta mani pie kāda zobārsta tepat, Antālijā. Godīgi sakot man gandrīz vienalga, pie kāda, vien justos drošāk, ja ir atsauksme no kāda drauga. Jo tomēr te mēdz būt tā, ka autotehniķis ir arī aitu kāvējs un tējas pienesējs veic apgraizīšanu pēc izsaukuma, tāpēc ej nu sazini, no kā kurš zobārsts cēlies,

Ciemos atbraukuši vecāki, un turku stilā, viņi tiek informēti par visām mūsu dzīves detaļām, to skaitā, nepieciešamību pēc zobārsta. Un te nu sākas ikvakara diskusijas par šo tēmu.

Pirmkārt, tētis katram no mums atkārtoti prasa, cik mums zobi jālabo. Man kā dzimušam latvietim šķiet, ka tā ir pārāk privāta informācija un spītīgi saku, ka nezinu. Tiesa gan mans arguments neiztur kritiku, jo, atkārtošos, ka turku ģimenēs pat hemoroīdi nav privāta informācija. Un es ļoti labprāt nezinātu, kam viņi ir un kam jau izoperēti.

Šorīt tētis pārsteidza (aha, mani joprojām var pārsteigt), atnācis mājās ar 4 zobārstu vizītkartēm.  Tas ir dikti jauki no viņa puses, jo viņš grib palīdzēt, cēlies agri, apstaigājis rajonu, noskaidrojis cenas. Viņš stāsta, ko mēs tagad darīsim – ka iešot pie katra no tiem četriem, sēdīšoties krēslā, dakteris veiks izmeklējumu, saskaitīs, cik kas darāms un pateiks kopējo cenu, un tad mēs KAULĒSIMIES. Un darīsim to 4 reizes. Un iesim pie tā, kur nokaulējām labāko cenu.

Liriskai atkāpei, esmu bijusi pie turku zobārsta vienu reizi Turcijā. Viņš sasauca konsīliju, jo pirmo reizi mūžā redzēja 16 pildītus kanālus un visādus citādus brīnumus. Fotogrāfēja un filmēja manu muti kā Victorias Secret modeli. Paldies, otrreiz tādu slavu negribu.

Tikko kāds zobārsts zvanīja vīratēvam, sacīja, ka esot nu brīvs, lai mēs nākot uz izmeklēšanu. Ak vai. Aizsūtīju vīram whatsapp ziņu, lai glābj mani.

Funny-cartoon-Dentist-helium

3 thoughts on “kā pierakstīties pie zobārsta turku stilā

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *