tūristu mānīšana Stambulā – krītošā birste

Stambulas Taksim un Sultanahmet rajonos ir tāds triks – uz kuru es gandrīz uzķēros neilgi pec ierašanās Turcijā- iet Tev pa priekšu vīrs, apavu tīrītājs, rokās viņam kaste ar krēmiem un rīkiem, pie tās piestiprināta birste.

Pēkšņi birste krīt.

Tu, labs cilvēks būdams, pacel birsti un padod to apavu vīram. Vai arī pasauc viņu un viņš pats paceļ. Jebkurā no scenārijiem viņš grib Tev pateicībā notīrīt kurpes. It kā par brīvu. Bet, kad ir notīrījis, prasa naudu. Ja nedod gana, sataisa baigo traci. Viņi mēdz strādāt grupējumos, pa divi, trīs vai pat četri. Tūristi parasti nobīstas no trača un dod, cik prasa.

Vēl pāris mēnešu atpakaļ, dodoties Gezi parka virzienā, Stambulā, pamanīju, ka esmu pamanīta, un apavu tīrītājs no laiskās sēdēšanas parciņā lec kājās un sāk iet man 2 m pa priekšu. Gaidīju pēc cik sekundēm tad nu kritīs birste. Pēc pāris arī krita. Aukstasinīgi turpināju iet, un apavu tīrītājam ar vilšanos nācās atgriezties un celt savu birsti pašam.

Zemāk video sižets par to, kā tas notiek darbībā. Manējais bija tas, ar brūno jaku, darbojās tai pat stūrī (tas ir pretim Divan hotel, uz Gezi parka stūra, netālu no Havaš servisa autobusu galapunkta).

Tūrstu mānīšana Turcijā – jaunā lapā atvērsies Hurriyet ziņu kanāla 4 minūšu videosižets turciski.

Esiet modri!

Raksta foto no  kāda ceļotāja fotostāsta, kur viņam prasītas 100 liras (35 eur) par negribētu apavu tīrīšanu.

3 thoughts on “tūristu mānīšana Stambulā – krītošā birste

  1. Pirms Jaunā gada brīvdienām tieši domāju, kur aizbraukt un viens no variantiem bija Stambula. Sāku webā meklēt visādu info, un tur tieši bija aprakstīts šis krāpšanas veids kā ļoti izplatīts.. Kā arī atradu visādus citus “šausmu stāstus”, kas principā noveda pie tā, ka tā arī neaizbraucu, jo daudzos saitos Stambula bija aprakstīta kā visādu krāpnieku paradīze 🙁

    Pats Stambulā esmu bijis tikai tranzītā uz 1 dienu no Nepālas… tas bija atpakaļceļā uz Latviju un neko daudz no pilsētas neredzēju , tikai pa tramvaja logu, biju pārāk noguris lai no viesnīcas vēl kaut kur staigātu pa pilsētu.

    Bet nu likās OK pilsēta skatoties pa tramvaja logu! Sevišķi pēc Katmandu bardaka, hehe.

    1. Es 5 gadu laikaa esmu piedzivojusi tikai 3 `sausmu stastus` – virieti, kas man pilnaa tramvaja iegrabas dibenaa, taksi soferiti, kas paprasija 4x vairak nekaa marsruta cena (bet es finala iedevu mazak, neka ista cena), un vienu stalkeri, kas man pa veikalu sekoja (nosudzeju vinju apsaredzei, kas mani pavadija lidz majam!) :)) Bet tas viss sikums, ari Latvija man taksis ir paprasijis 2x, jauniba viriesi kerusi pie dibena.. sekot gan neviens nav sekojis, cik zinu un atceros :)) Stambula ir briniskiga, ja velta tai vismaz 3 dienas laika, un dodas talak par Sultanahmet:) Un ja vel to apskata pec Katmandu – tad vispar viss patiks (mana otra ciemosanas bija tiesi pec Indijas celojuma, un peksni likaas, ka Turcijaa soferisi brauc KLUSU UN ORGANIZETI. :))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *