Antālija – Phaselis – seno grieķu un romiešu pilsēta (foto)

Saulainais laiks tā vien sauc doties dabā un tapt pārsteigtam ar tās skaistumu. Antālijā iespaidīgu vēstures liecību netrūkst, un nedēļas nogalē dodamies uz Phaselis – seno grieķu un romiešu pilsētu.

Phaselis atrodas Antālijas Kemer apgabalā, pie Vidusjūras.

Pilsēta tikusi būvēta 700 gadus p.m.ē., un dēļ atrašanās vietas tajos laikos tā ir bijusi Likijas visnozīmīgākā osta. Par Likiju (Lycia) un likiešiem angliski varat palasīt šeit, kādā brīdī, kad būšu apceļojusi vairākas viņu mītnes vietas, uzrakstīšu arī latviski.

Phaselis, tātad. Tas kalpojis kā nozīmīgs tirdzniecības centrs starp Grieķiju, Ēģipti un Āziju. Pilsētu ir iekarojuši gan persieši, gan Aleksandrs Lielais. Pēc viņa nāves, tā nokļūst ēģiptiešu rokās, apmēram 200 gadus p.m.ē. Long story short – pirātu uzbrukumi, kristieši, katoļi, turki un mūsdienās palikušas pāri drupas no senajām romiešu pirtīm, amfiteātra, sarkofāgi, un dāžadi akmenī kalti uzraksti. Ieejas maksa 2015. gadā 10tl.

??????????

??????????

??????????

??????????

??????????

??????????

IMG_20150307_145607

Teritorija ir gana plaša, ar absolūti brīnišķīgu pludmali, kur martā paveras pastkartes cienīgs skats uz sniegoto Tahtali kalnu. Vieta, kur apsēsties, pameditēt uz skaisto un noglabāt šo sajūtu gan atmiņā, gan kā laptopa ekrāna bildi. 🙂 Noteikti iesaku paņemt līdzi termosu ar tēju un ja ne desmaizes, tad vismaz borekus. Mēs uzrīkojām mazu pikniku uz vienu no grieķu-romiešu akmeņiem, pēc lielās staigāšanas pašā laikā.

One thought on “Antālija – Phaselis – seno grieķu un romiešu pilsēta (foto)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *