Antālija – antīkā pilsēta Perge (foto)

Antālijas reģionā ir daudz nozīmīgu antīko pilsētu, un Perge ir viena no tām. Jau 12. gadsimtā p.m.ē. Antālijas reģionā ierodas Grieķi un nobāzējas apgabalā ar nosaukumu Pamphylia. Pamphylia apgabalā rodas 4 pilsētas: Perga, Sillyon, Aspendos and Side. (Par manu ceļojumu uz Aspendos varat palasīt šeit.)

Perge, tātad. Dibināta patiešām sen, līdzīgi kā Aspendos, 1000 gadus p.m.ē. Pergi iekaro Aleksandrs Lielais pēc tam, kad ir pametis Phaseli (par manu Phaselis iekarošanu varat palasīt šeit.). Cita nozīmīga persona saistībā ar Perge ir Svētais Pauls (St. Paul), kurš, saskaņā ar svētajos rakstos sacīto, šeit ieradies svētceļojumā. Mūsu ēras 4. gadsimtā Perge kļūst par nozīmīgu kristietības centru, kas drīz kļūst par Romas impērijas oficiālo reliģiju.

Mūsdienās Pergē plašā teritorijā ir saglabājies amfiteātris, paliekas no divām baznīcām, romiešu vārtiem, pirtīm, strūklakas, stadiona un ūdens kanāla. Ja iztēle strādā gana labi, nav grūti iedomāties, kā pa senajiem mūriem pārvietojušies grieķi, romieši, selčuki, Aleksandrs Lielais ar savu armiju, un mītiem apvītas lēdijas. Piemēram, Svētā Matrona, kurai piemitušas dziednieciskas spējas, un kura esot tērpusies vīriešu drānās, lai izvairītos no sava vardarbīgā vīra.

Šeit ir detalizētāks pilsētas daļu un objektu apraksts priekš tiem, kam ir pacietība un interese lasīt, atvērsies jaunā linkā.

Diena bija lietaina, bet arī tūkstošiem gadu senā pagātnē ir bijušas lietainas dienas, tāpēc ne mazāk skaistas. Zemāk lai runā mani foto.

perge antālija

perge antālija

perge antālija

perge antālija

perge antālija

perge antālija

perge antālija

Seko Turcijas mirkļiem:
Facebook: https://www.facebook.com/TurcijasMirkli
Twitter: https://twitter.com/Inuta
Flickr: https://www.flickr.com/photos/bosforazvaigzne

One thought on “Antālija – antīkā pilsēta Perge (foto)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *