Pamukkale – karstie avoti (foto)

Kur gan labāk nosvinēt 1. kāzu jubileju, kura, saskaņā ar angļu, vācu un franču tradīcijām esot kokvilnas kāzu jubileja, ja ne skaistā, baltā, pārsteidzošā vietā kā Pamukkale? Pamukkale, jeb Kokvilnas pils, ir UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā – dabas brīnums. Karstie avoti (no +35* līdz +100*) ir iznākuši virszemē, un, tekot lejup no kalna, veido stalaktītu baseinus.

Pamukkale atrodas senajā pilsētā Hērapolē, kura ir tiešām sena – vismaz kopš 2. gs. p.m.ē. Tā ir kalpojusi gan kā tirdzniecības un kultūras centrs, gan kūrorts. Dzirdēju kādu gidu stāstām, ka šī pilsēta bijusi noslēpums, jo tālu no jūras, tādēļ tik labi saglabājusies. Kā arī ik vienam, kas tajā gribējis ienākt, vispirms bijis jāiet Kleopatras baseinā un pirtīs nomazgāties, lai neienestu slimības. Hērapolē ir skaists amfitēatris, filozofija un māksla bijusi cieņā. Dzirdēju arī kaut ko par `katram vīrietim 3 sievietes – viena mazgā, viena masē..`, bet nu varbūt es tagad tikai izplatu baumas 🙂

Teritorija ir plaša, ar skaistiem, smaržojošiem sarkanu rožu dārziem. Mēs vispirms izstaigājām senos Hērapoles mūrus, amfiteātri, pasēdējām uz soliņa starp rozēm, un tad jau es nepacietīgi dīdījos redzēt to dabas brīnumu, baltos kaļķūdeņus (lai man piedod ķīmijas zinātāji). Un tas nudien bija iespaidīgi!

Teritorijā par atsevišķu samaksu ir iespēja arī papeldēt Kleopatras baseinā, termālā ūdenī, kas padarot par pāris gadiem jaunāku. Neizmēģinājām, jo bija citi plāni dienai, un senie mūri un minerāļu brīnumi vien aizņēma savas 3 stundas. Ārpus senās pilsētas ir neskaitāmas viesnīcas, kurās cilvēki uzturas ar mēŗķi dziedināties un ik dienu/vakaru pavada termālajos minerālūdens SPA un vannās numuriņos. Piedāvājumā gan pansijas par 7 eur diennaktī, gan pieczvaigžņu viesnīca par 500 eur diennaktī. Par tādu cenu man pienāktos kā minimums 3 vīrieši, kur viens masē, viens mazgā…

Mēs apmetāmies kādā ļoti jaukā viesnīcā ar autentisku turku dizainu. Termālā ūdens vannas tur nebija, bet tīrība, skaists dizains un ļoti laipna apkalpošana gan. No sirds iesaku. Tikko uzcelta, Ļoti patika melnā marmora vannasistaba. Gribu tādu mājās tagad :). Lūk, booking.com links: Venus Suit Hotel Pamukkale . Turpat arī paēdām gardas vakariņas. Brokastis iekļautas cenā, tās baudījām dārzā kopā ar seno romiešu kaķi.

No Antālijas Konyaalti rajona līdz Pamukkalei, ātri braucot ir 2 h45min. Ievērojot ceļa satiksmes noteikumus varētu būt 3.5h ar auto. Autobuss, cik dzirdēju, braucot visas 5h. Tādēļ īrēt auto noteikti ir izdevīgāk. Kā arī vairāk brīvības pašiem izdomāt, ko vēl apskatīt. Pa ceļam ir tekstila veikali, kur pārdod dažnedažādus pasaules zīmolus, kas ražoti Turcijā, par ļoti labām cenām. Samērā netālu ir Fethiye ar slaveno Oludeniz pludmali un Kabak ciemu, kurā pavadījām medusmēnesi!

Tālāk lai runā bildes.

pamukkale antalija denizli
Hierapolis senās palmas
pamukkale antālija denizli
Hierapolis senie mūri
pamukkale antālija denizli
Hierapolis amfiteātris ar lielisku akustiku
pamuklale antālija denizli
Es – dziedāt nemāku, bet smuki sēdēt māku
pamuklale antālija denizli
Rožu rozes, tik daudz tur bija
pamukkale antālija denizli
Pirmais balto minerāļu stūris, un re kur viens lido, noteikti fantastisks skats
pamukkale denizli antālija
Ak, skaistum, kur tu rodies
pamukkale denizli antālija
Gluži kā sniegotās virsotnēs
pamukkale antālija denizli
Karsto avotu baseini, burvīgi
pamukkale antālija denizli
Tik skaisti dzirds baseins lejā
pamukkale denizli antālija
Baltu tulpju lauki mājupceļā

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *