matu transplantācijas tūrisms

Reiz vedām klientu (vācietis, simpātisks, blonds, garš, zilām acīm, pie 40 g.v., dzīvo Šveicē, precējies, ir bērni, vienas no vadošajām kompānijām savā nozarē Globālais Personāla Vadības Direktors) uz Taksim, Istiklal ielu, vakariņās. Vakariņas  restorānā 360*, un tā kā ofiss mums Harbiye rajonā netālu, tad piedāvājam tās 30min iet ar kājām, lai izbaudītu kolorīto Stambulu. Viņš Stambulā ir bijis pāris reizes, bet vienmēr tikai lidosta-ofiss režīmā.

Diena mums bijusi veiksmīga, bet gara. Pirms iziešanas, ofisa kostīmiņu veikli esmu nomainījusi uz tumšzilajām džinsām, šņoržābakiem un māksliniecisku koku lapu zaļu jaciņu, ar domu, ka klients-vīrietis tāpat nepamanīs, toties man ērti. Pašu klientu pierunājam atstāt ādas portfeli un zolīdo kaklasaiti ofisā, un iejusties noskaņā. Ir novembris, tomēr vakars patīkami silts, un lēnām dodamies izrādīt Istiklal – gājēju ielas spožumu.

Vīrieši ar asiņainām galvām!

Tuvojoties Taksim skvēram pa lielo, pelēko betona laukumu, kurš ir palicis nepabeigts kopš visiem Gezi parka protesta laikiem, un tuvojoties neskaitāmo košo restorānu, kafejnīcu, veikalu un melno galvu jūrai, klients prasa, ar ko Taksim rajons un Istiklal iela ir īpaša? Apstāstam ierasto, un es saku, – klau, klau ir vēl kas! Kaut kas, ko es nevienā citā valstī un pilsētā neesmu manījusi, un esmu droša, ka jūs arī nebūsiet redzējis. Vīrieši ar asiņainām galvām! Precīzāk – vīrieši ar skūtu galvu un marles `stīpiņu`, caur kuru pakausī sūcas asinis. Tādus var redzēt lielā vairumā, nereti pa divi. Iet pa Istiklal ielu ar iepirkumu maisiem, laiski sēž kafejnīcās.

Lielākoties tie ir arābu tūristi, kuri brauc uz Stambulu veselības tūrismā, veikt matu transplantāciju. Pa divi tāpēc, ka klīnikas mēdz piedāvāt akciju – taisi sev, draugam par brīvu. 🙂 Ja gadās tādam sēdēt tuvu, tad var apskatīt visu to asinsainu detaļās. Esmu to izpētījusi tik daudzas reizes, ka varu visu detaļās izstāstīt. Tātad. Matus ņem no pakauša un pārstāda uz priekšu. Tāpēc priekšā ir tādi asinskreveļaini jaunie matu dīgļi. Aizmugurē tikai asiņaina marle:). Tomēr daži ir stilīgāki – tiem ir melns galvas apsējs, kas manuprāt ir lielisks risinājums, jo izskatās neuzkrītošāk, kā arī neredz tās asinis tik ļoti. Klients skatās uz mani un smejas, jo domā, ka es jokoju. Saku, ka nu godavārds, tas viss ir taisnība, un skaiti līdz 10, līdz ieraudzīsim kādu.

Nepaguva ne trīs pateikt, kad viens ar apsietu galvu un vēl plastmasas kuli uz tās iznāca tieši priekšā. Klienta sejas izteiksme bija miljona vērta. Stambula ir maģiska! Un Taksim rajons viennozīmīgi ir viens no kontrastu pilnākajiem, ko nācies redzēt.

Turcija esot nr.1 valsts, kurā tiek veikta matu trasnplantācija (Hurriyet Daily News raksts angliski). Katru dienu tiekot veiktas ap 200 operācijām. No tām lielākoties veic tūristi. Veselības tūristi paliekot šeit vidēji piecas dienas, kaut arī varot atgriezties jau otrajā dienā pēc operācijas. Tas tad arī izksaidro visas tās asinsgalvas Taksimā. 🙂

Klienta pārsteigumu pilnais vakars ar to tikai sākās. Bet tas jau ir cits stāsts.

3 thoughts on “matu transplantācijas tūrisms

  1. Sveiki, gribēju piebilst, ka dzīvojot Sardīnijā jau daudzus gadus, arī šeit lielākajai daļai vīriešu ir problēmas ar plikpaurību, un daudzi meklē risinājumus. Arī mans frizieris pirms gada bija uzgājis klīniku Stambulā, un brauca uz turieni veikt matu transplantāciju. Viss noritēja veiksmīgi un tagad, kad ir pagājuši vairāki mēneši, var redzēt pozitīvu rezultātu. Viņš ir ļoti apmierināts un iesaka to darīt visiem draugiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *