Antālija- Hisarčandir ciems (foto)

Hisarčandir ir viens no ciemiem, kurp mēs ar vīru labprāt dodamies nedēļas nogalēs, reizēm tāpat vien, pabraukāt ar auto, papriecāties par skaistajām ielejām un kalniem, reizēm pēc kalnu ūdens, reizēm piknikā, reizēm uzcept gaļu, reizēm uzēst kādu gozleme (turku pankūka ar pildījumu) vai tikai padzert tēju. Tas atrodas pavisam netālu no mūsu mājas, kalni sākas jau pēc nepilnu 10min brauciena ar auto, un tad tik uz augšu, uz augšu vien 🙂 Vasarā tā ir lieliska vieta, kur ieelpot ne-krāsniņas-karstuma gaisu (jo lejā, pie jūras, ir ap +40* un uz augšu, bet kalnos var atrast pat atvēsinošos +20*) 🙂

Šoreiz devāmies ar ciemos atbraukušajiem vecākiem brokastu piknikā uz kalnu upes akmeņiem – nejauši pagājušo gadu atradām tādu slepenu paradīzes nostūri, kur tikai kristāldzidrs ūdens un oranžkrūtīši (aizmirsu, kā tos putniņus sauc turciski). Daba tik ļoti mainās katrā gadalaikā! Piemēram, vasaras vidū šīs upes nemaz nav, jo tā rodas no kalnos kūstoša sniega..

Ziemas skaistums ir apelsīnkokos, citronkokos un mandarīnkokos. Man ik reizi pārlec sirds, kad kāda apelsīnkoku dārzā redzu pilnu zemi ar apelsīniem. Saprotu, ka tas ir tas pats, kas latvietim pilna zeme ar āboliem āboldārzā, bet.. tik un tā, apelsīni manā smadzeņu failā – tā ir eksotika, kaut kas.. ekskluzīvs! Nepalīdz arī tas, ka zinu, ka apelsīnus, no kuriem spiest sulas (skābākie) tirgū maksā 0.50 TL kilogramā (kādi 17 centi sanāk), bet ēdamie – saldākie – 1 TL (33 centi) kilogramā. Tikmēr golden ābolu cena ir gandrīz 4 liras kg (virs 1 eur).

Kalni ir eksotika pati par sevi, uz tiem skatoties vienmēr pārņem tāds.. miers. Tāpat, kā uz ziloņiem skatoties, man laikam patīk viss, kas ir liels un pamatīgs.

Jūra ziemā ir ļoti mierīga un gluda. Peldēt šobrīd nepeld pat krievi, tomēr pa kādai zeltenei saļojas gan visiem par prieku.

Tālāk varat apskatīt dažas ziemīgas Hisarčandir bildes.  Tiem, kuriem interesē, kur tieši tas ir, rekur links uz karti: https://goo.gl/maps/n483k4bBjLr

Lai jums skaists februāra sākums! 🙂

DSCN4117

DSCN4119

DSCN4120

DSCN4130

DSCN4131

DSCN4132

DSCN4133 H

One thought on “Antālija- Hisarčandir ciems (foto)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *