recepte: Uzšķērstais baklažāns

Tiešajā tulkojumā sanāk uzplēstais vēders,  bet tā kā tas skan pārāk briesmīgi tik gardam ēdienam, tāpēc lai nu iet uzšķērstais baklažāns. 🙂

Karnıyarık/ Baklažāns ar maltās gaļas pildījumu 

mazliet svaigu pētersīļu
2 ēd.k. paprikas pastas (biber salča)
2 nelieli sīpoli
3-4 tomāti (mizoti, smalki sagriezti vai rīvēti)
200 g maltās gaļas
6 vidēji baklažāni
6 zaļie garie pipari (sivri biber)
1 tomāts garnējumam
sāls, pipari

  1. Dziļā pannā vai katliņā uzkarsē eļļu, pasautē smalki sagrieztus sīpolus, tad pievieno daļu no smalki sagrieztajiem tomātiem, paprikas pastu, sāli. Pēc brīža pievieno malto gaļu, piparus un sautē, kamēr gaļa gandrīz gatava. Īsi pirms beigām pievieno sagrieztus pētersīļus.
  2. Baklažānu nomizo kā zebru, vienu cm mizo, otru atstāj nemizotu. Uzmanīgi pārgriež vidū, lai vēders vaļā, bet lai nav pavisam uz pusēm. Liek cept dziļā pannā, eļļā, kamēr mīksti. Ik pa laikam jāgroza, lai nepiedeg viens sāns.
  3. Apcep garos zaļos piparus. Lai tie nepārsprāgtu eļļā, mazliet jāsadur.
  4. Stikla cepampannā (borcam) kārto baklažānus. Te ir mazliet jāiepraktizējas, jo, ja visu nedara savlaicīgi (kā, piemēram, es), tad viņi vēl ir karsti no cepšanas. Uzmanīgi jāveic operācija – jāatver iegrieztais vēders un jāiepilda tur maltās gaļas pildījums. Pa virsu liek vienu garo zaļo piparu un šķēli tomāta.
  5. Trauciņā samaisa atlikušo daļu smalki sagriezto vai rīvēto tomātu ar mazliet paprikas pastu, ūdeni. Mērci gar maliņu salej baklažānu pannā.
  6. Cep apmēram 20min 200 grādos.
  7. Pasniedz ar rīsiem. 🙂 Un balto jogurtu.

Pievienoju arī uzman.tv video uzskatei, recepte gandrīz tāda pati, es lieku mazāk maltās gaļas.

Afiyet olsun/Labu apetīti!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *