kur iepirkties Turcijā

Laiku pa laikam kāds ceļotājs no Latvijas man uzmeilo, un viens no jautājumiem ir, kur labāk iepirkties Turcijā. Tas gan ir plašs jautājums, jo atbilde atkarīga no vairākiem faktoriem – ko vēlas iegādāties, gaumes/dzīves stila/vecuma, un finansu līdzekļiem, kurus vēlas tērēt/var atļauties.

Plašākas atbildes noteikti saņemsiet, uzjautājot Latviešu Turcijā Facebook grupā https://www.facebook.com/groups/latviesiturcija vai arī šopinga gidam Stambulā https://www.facebook.com/PersonalIstanbul, bet tikmēr pastāstīšu, kur iepērkos es pati.

Gan Stambula, gan Antālija ir lieliskas pilsētas, kur iepirkties izdevīgi, neatkarīgi no aktualitātēm un naudas daudzuma maciņā. Ciemojoties Latvijā atskārtu, ka esmu `izlaidusies` un, ja nav vismaz 50% atlaide, nepērku preci vispār. Lielākoties sagaidu visus 60 vai 70%, jo tas jau ir tāds kā principa jautājums. Līdz ar to, ka esmu Turcijā un neko nevaru nokavēt, ragavas taisu vasarā un (aizmirsu, ko taisa ziemā). Precīzāk, vasaras sandales pērku tagad, augusta beigās, un ziemas zābakus aprīlī. Atlaides veikalos gan ir GANDRĪZ visu laiku, jautājums ir vien par to apjomu.

Neesmu brendu vergs vergošanas pēc, jo svarīgāk par firmas nosaukumu ir preces kvalitāte. Manī ir kaut kādas padomju laiku gaidas, lai lieta, kuru iegādājos, var tikt valkāta MŪŽĪGI. Vai vismaz pāris sezonas. Kvalitāte un iepriekšējā pozitīvā vai negatīvā pieredze sasaistās ar brendu, un tajā brīdī viens vai otrs brends kļūst aktuāls vai neaktuāls. Kā arī tas atvieglo dzīvi, piemēram, apaviem man ir padomā pāris ražotāji, biznesa apģērbiem citi pāris, brīvajam laikam vēl citi. Šajā jomā līdz šim esmu bijusi diez gan konservatīva, kad reiz populārais tirgus ir pa lielam ticis iepazīts, reti kad dodos nezināmos ne-lielveikala veikalos izpētīt, kas tur pieejams. Tiem, kam interesē tailor made vai dizaineru radītas unikālas vai ekskluzīvas lietas, turpmākais nebūs aktuāls. Es savu nepieciešamību pēc unikalitātes kompensēju ar rotām, kuras lielākoties ir ar Stāstu un/vai kāda roku darbs.

Un nu pie lietas.

APAVI 

Inci, īpaši ādas vasaras sandalēm.
www.incideri.com

Hotiç, piedāvājums samērā līdzīgs. iespējams, mazliet klasiskāks par Inci.
www.hotic.com.tr

Derimod, tur gan ir daudz emm..jocīgu lietu, bet par ādas rudens īszābakiem esmu sajūsmā.
www.derimod.com.tr

DESA, interesanti, gaumīgi un kvalitatīvi.
www.desa.com.tr

Bambi, vienu vai pat pusotru cenu līmeni zemāk par augstāk minētajiem, kvalitāte zemāka. Ikdienā valkājamiem apaviem neiesaku.
www.bambistore.com.tr

 

SOMAS

Visos augstāk minētajos, plus:

NINE WEST, ir arī apavi, bet ar tiem nav pieredzes.
www.ninewest.com.tr

MAVI, džinsu veikals, bet ir arī foršas ikdienas ādas somas.
www.mavi.com

 

APĢĒRBI BIZNESAM

Te laikam prasās pēc mazliet papildus piebildes – mans darbs ir konsultants personāla vadības uzņēmumā, attiecīgi, jāizskatās pēc.. konsultanta :))

ADL, žaketes, svārki, kleitas. Vidējas cenas. Krāsainajiem patiks!
www.adl.com.tr

NaraMaxx, bikses, žaketes, aksesuāri.
www.naramaxx.com

Koton, ļoti plašs piedāvājums par labām cenām. Lietas, kuras nav `atslēgas apģērbs` un nav gaidas valkāt vairākus gadus – blūzes, svārki, maciņas ko vilkt zem žaketēm, izdevīgi iegādāties tieši tur.
www.koton.com

Ipekyol, augstākas cenas, bet laba kvalitāte, klasiski un arī interesanti piedāvājumi tieši `atslēgas apģērbam` – labai žaketei, biksēm, kleitai.
www.ipekyol.com.tr

Network, savā ziņā līdzīgi iepriekšējam cenu un piedāvājuma līmenī.
www.network.com.tr

Beymen arī ir populārs, bet nav personīgās pieredzes. Iespaids, ka diez gan stīvi, ja strādājat bankā, būs pašā laikā.

 

APĢĒRBI BRĪVAJAM LAIKAM

MAVI, viennozīmīgi mans džinsu veikals! Un Antālijā ir pat 34. garums! 🙂 Tāpat arī labas maikas, jakas, džemperi, šorti.
www.mavi.com

COLINS, maikas, vasaras kleitas, šorti, viss ērtumam.
www.colins.com.tr

Batik, tiem ir daudz boho stila jaku – garas un nesimetriski grieztas, iespējams, tāpēc ir manā favorītu sarakstā.
www.batik.com.tr

Koton, jo var dabūt visu, ko vien vajag, vienkārši un par labu cenu.
www.koton.com

Penti, peldkostīmi, zeķes, apakšveļa, pludmales tērpi.
www.penti.com

Polo Garage, ja ir vēlme pēc kā interesanta. Preces sagrupētas pa krāsām, viegli izvēlēties, atkarībā no noskaņojuma.
http://www.pologarage.com

LCW, Defacto un Collezione arī ir populāri turku apģērbu veikali, bet nav nozīmīgas personīgās pieredzes.

 

Gan jau, ka kaut ko aizmirsu. Ja atcerēšos, pielikšu klāt vēlāk. Šie visi ir plaši veikalu tīkli, pieejami visos lielveikalos.

Lai veiksmīga iepirkšanās! 🙂

 

 

One thought on “kur iepirkties Turcijā

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *