atvadas no vasaras ar jaunu kleitu Kaş pilsētā (fotostāsts)

Ja pavisam godīgi, tad Kaş laikam tā īsti neskaitās pilsēta, bet ilçe  (novads, apgabals, rajons), ar tās nepilniem 60 000 iedzīvotāju. Lai vai kā, Kaş ir iecienīta gan turku, gan ārzemju tūristu vidū, un ne velti.

Iepriekš esmu braukusi cauri un mazliet pastaigājusi, atgriežoties no medusmēneša 2014. gadā, un kopš tā laika Kaş  mūsu prātā ir bijusi vieta, kur atgriezties. No Antālijas ir 3 stundu auto brauciens, tādēļ dodamies ceļā sestdienas pēcpusdienā un ierodamies līdz ar saulrietu pašā Kaş sirdī.

ko redzēt antālijā

ko redzēt antālijā

Kopš 2015. gada road trip jeb auto ceļojuma no Vidusjūras uz Melno jūru un atpakaļ, mums ar vīru ir tradīcija restorānu un viesnīcu izvēlēties pēc sajūtām, esot uz vietas. Tā darām arī šoreiz – staigājam pa jau minēto centru, un lūkojam pēc vakariņu vietas. Kritēriji mums ir pāris – kur ir ēdiens, kuru tajā vakarā vēlamies (gaļa? zivis? picas?), kur ir gana daudz cilvēku (tukšas vietas ir AIZDOMĪGAS), kur ir jauka atmosfēra, un, drošs paliek nedrošs, es iemetu aci arī Foursquare aplikācijā, cik punktu un kādas atsauksmes.

Šovakar izvēlamies vietu, kura izskatās dzīvīga un jauka, mūs sagaida ļoti laipns oficiants ar vācisku akcentu turku valodā. Jautājam, ko viņš iesaka un izvēlamies sēņu sautējumu uzkodām un pide – turku picu ar sieru, papriku un kuşbaşı – mazos gabaliņos sagrieztu gaļu. Apkārt dzirdam daudz vācu valodas un secinām, ka lielākā daļa tūristu nav šeit pirmo reizi, jo ienākuši uzreiz sāk pļāpāt ar oficiantu, kā seni draugi. Ēdiens ir lielisks, atmosfēra silta, un paēduši sākam meklēt internetā kādu piemērotu naktsmītni.

Tajos sensenajos laikos, kad zāle bija zaļāka un booking.com nebija Turcijai liegts, viesnīcu izvēlējāmies caur booking.com aplikāciju. Nu viss ir mazliet sarežģītāk, bet neko darīt. Atrodam pāris opcijas, vienojamies par vēlamo budžetu, izvēlamies uzvarētāju un dodamies ceļā. Arī viesnīcas izvēle ir bijusi veiksmīga, saimnieks pie tam paņem no mums par 70,-TL mazāk, kā minēts viesnīcu rezervēšanas portālā.

Nākamajā rītā mostamies ar skaistu skatu no balkona un gatavi brokastīm.

ko redzēt antālijā

Brokastīs teju viss organisks un pašu audzēts. Nostūrī sēž turku teyze un kopā ar meitu vai vedeklu tīra lielu kaudzi salasītās olīves. Brokastis ēdam dārzā zem koka ar tik perfektām lielām, tādām kā gumijotām lapām, ka varu tikai brīnīties par dabas talantiem. Paēduši un pāris turku tējas padzēruši uzreiz dodamies nelielā pastaigā gar jūru. Atrodam helikopteru nolaišanās vietu, no kuras ir skaists skats uz pilsētiņu. Fonā kliedz ķīniešu tūristi, kuri kaut kur lejā mēģina peldēt vairs ne tik siltajā ūdenī.

kas pilsēta antālija

Nāk melni mākoņi, tāpēc dodamies atpakaļ uz viesnīcu, kāpjam auto un braucam uz centru, kuru noteikti ir jāizstaigā pa dienu. Piebraucot reāli gāž lietus, bet neesam jau no cukura, un lietussargs, kurš gan maz palīdz, arī ir līdzi. Aizejam līdz tuvākajai kafejnīcai ar skatu uz jūru, kur dzeram 3 x tēju, 1 x kafiju, 2 x apelsīnu sulu (par to visu samaksājam nereāli maz, kādus 5 eur), un es lasu grāmatu, līdz man klēpī ielec slapjš un ne visai smaržīgs kaķis. Bet everybody needs somebody to love, katram vajag kādu, kuru mīlēt, un slapjais smelly cat ir izvēlējies mani. Tā nu ļauju viņam pamīcīties pa mani, līdz viņš uzskata, ka ir beidzis savu misiju un dodas tālāk.

kas antālija

(nevaru atrast bildi ar kaķi, liku instagram stories, bet laikam nesaglabāju)

Lietus pāriet kā nebijis, atkal spīd saule un dodamies izpētīt mazās, šaurās, ieliņas.

ko redzēt antālijā

ko redzēt antālijā

ko redzēt antālijā

ko redzēt antālijā

ko redzēt antālijā

Nogriežoties uz bodīšu ielas, vīrs ierauga skatlogā sarkanu kleitu (godavārds, es neizdomāju šo daļu, pati uz kleitām neskatījos.) Lūk, kad vīri ierauga sarkanas kleitas, tad nevajag teikt `nē, nē mīļais, ko nu, netērēsimies`, vajag iet iekšā un apskatīt kleitu. To arī darām, un, kā jau to varēja paredzēt, tur ir NESKAITĀMAS lieliskas kleitas. Īpašnieka sieva pati rada un šuj, interesantas un košas. Gan kleitas, gan somas, bet uz tām tiešām drošs paliek nedrošs, neskatos. Kamēr mēru pāris kleitas, boutique saimnieks rāda vīram video instagram kontā, ka šī kleita ir piedalījusies kaut kādā tur dizaina šovā / konkursā. Piegriezums tiešām gaisīgs, vien izvēlos citu materiālu un krāsu. Vīra noskatītā sarkanā kleita paliek gaidot citu reizi.

kas antālija

kleita antālijā

antālija, kaš

Pēc pastaigas pamēģinām ko jaunu – saldējumu uz ledus pannas. Rīgas Miķeļdienas tirgū arī tādu redzēju, laikam jauns pasaules trends. Liela metāla panna, zem kuras ir kaut kas, kas to saldē. Izvēlies kādus augļus gribi, tos sakapā, pievieno piena masu un tas viss vienlaikus ar kapāšanu sasalst. No tā izveido saldējumu un gatavs – svaigs un gards.

Pēdējā pietura – jahtu osta un bāka. Nez kāpēc izlemju iet pa augšu, kas lielajā vējā ir izaicinājums ar tāda piegriezuma kleitu, kura veras vaļā gan priekšā gan aizmugurē, bet bija tā vērts.

antālija

DSCN5353

Ar to tad arī no vasaras atvadījos. Bet maz es zināju, ka pēc nedēļas mani gaida negadīts ceļojums uz Izmiru, Club Marvy bohēmiskās greznības 5* kūrortu. Par to nākamreiz. 🙂

Inuta

antālija kaš

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *