kad vīrieši ir visur

Uz ielām, restorānos, frizētavās, slimnīcās, tirgū, autobusos, reāli visur!

Seksi leidi

Viena no manām pirmajām atmiņām no ciemošanās Turcijā pirms 10 gadiem ir Taksim – Istiklal iela. Dēļ tā, ka esmu 10 cm garāka par vidējo turku vīrieti (saskaņā ar Turcijas Statistikas Institūtu), Istiklal ielu redzēju mazliet tā kā no augšas, kā melnu vīriešu galvu jūru. Melnu, jo mati melni, ne vīrieši. Un daži ar asiņainām galvām. Par to vairāk manā 2015. gada blogā. Taksim vispār ir vesels kosmoss, īpaši Taksim skvērs – to pārejot, vienmēr kāds maģiski nočukst – oh mai god, so naissss, lav jū. Antālijā arī ir tāda maģija manīta, bet antālieši ir piezemētāki, tie nečukst, bet bļauj – davai davai

Es kā romantiska dvēsele, pirmo pusgadu ļoti izbaudīju Istiklal ielu, neskatoties uz jocīgajiem čukstiem. Tā apziņa, ka ir tik daudz vīriešu, un visas Hallmark filmu ainas manā galvā! Saskaņā ar citu statistiku, vidējais Turcijas populācijas vecums uz to laiku (2009.gads) bija 31 gads, un Taksim laukums/ Istiklal iela pati par sevi bija jauniešu pulcēšanās vieta, galvenokārt mūsdienīgu, modernu, enerģijas pilnu vīriešu 🙂 Un man bija 27.. Kas gan var būt labāks par to? Nezinu, kas no tā visa vairs palcicis, izņemot nostaļģiju, bet šeit neliels ieskats Stambulas Taksim naktsklubos no 2010. gada. Vienā no tiem satiku savu vīru, liktenīgi tomēr piedzīvojot savu Hallmark filmas stāstu. 🙂

Vīrieši ar priekšautiem un laipniem smaidiem

Restorānos un kafejnīcās – oficianti – vīrieši. Statistikas Institūts par to klusē, bet ātrumā ejot cauri atmiņu bildēm savā prātā par biežāk apmeklētajiem restorāniem vai kafejnīcām, vai nu visi ir vīrieši, vai augstākais 10% no personāla ir sievietes. Un, visu cieņu, kā jau lielākoties Turcijā, apkalpošana ir lieliska. Pirms pāris dienām Starbucks oficiants, kurš jau ir teju ģimenes loceklis dēļ tā, cik bieži viņu redzu, mums ar draudzeni no sirds ieteica NEDZERT jauno, ļoti pat ļoti reklamēto dzērienu. Draudzene no sirds nolēma riskēt, un nudien, garšoja pēc pļautas zāles ar pienu.

Divi vīrieši ar follija strēmelēm, katrs no savas puses šķipsno

Arī pie friziera pirmo reizi devos neilgi pēc pārcelšanās uz Stambulu. Visi vīrieši. Man pat ir veseli divi frizieru stāstiņi blogā – 2009. gada par to, kā apstaigāju vairākas frizētavas, sastopot jaunus puišus ar fēniem starp kājām, un kā tas beidzās, un 2010. gada stāstiņš par frizieri ar silikona lūpām. Mans Antālijas friezieris ir pilnīgi normāls, precējies vīrietis ar mazu bērnu, un pa šiem gadiem jau esmu pieradusi, ka vīrieši (frizieri) ar manu galvu apietas ne tuvu ne tik maigi, kā sievietes Latvijā, satraucoties, vai neparāva skarbāk. Lielākais izaicinājums mums  reizi mēnesī ir fēnošana, tādas kā sacīkstes, kurš uzvarēs, mans kakls, vai frizieris. Skaistums prasot upurus, un rezultāts mani vienmēr iepriecina.

Skaistāks un 10 gadus jaunāks par mani, urbj un dzied dziesmiņas

Zobārsti – esmu bijusi pie vairākiem, gan Stambulā, gan Antālijā. Visi vīrieši! Gan lieli, spēcīgi, kuri vairāk izskatās pēc miesniekiem, gan jauni un enerģiski, kas man liek apzināties, ka pašai vairs nav 25 gadi. Arī zobārstu stāstiņi man blogā vairāki, no 2010. gada Stambulas, par zobārstu, kurš man prasīja, kurā valstī mani tā…, un 2014. gada Antālijas stāstiņš par to, cik aizraujošs pasākums var būt pierakstīšanās pie zobārsta Turcijā. Te jāpiebilst, ka šo pierakstīšanās procedūru atkārtoju vēlreiz pagājušā gada beigās, un  nekas nav mainījies, vienīgā atšķirība – ja to daru bez vīra klātbūtnes, tad nez kāpēc par apskati prasa naudu. (Tāpēc, ka esmu ārzemniece.) Tomēr meklēšana bija tā vērta, jo atradu Savu Zobārstu, jau minēto, jauno vīrieti, kurš ir tik enerģijas pilns, ka urbjot izdomā visādas spēles, piemēram, minēt, no kuras pilsētas ir mans vīrs, vai ar ko es nodarbojos. Kad spēles aptrūkstas, tad dzied un teju danco uz sava krēsla.

Otrā nevainības zaudēšana

Ko tur daudz par zobārstiem. Ginekologi! Vīrieši! Te gan jāpiebilst, ka es tomēr nesaņēmos iet pie vīrieša un spītīgi sameklēju sievieti. Tas nebija viegli, BET, Stambulā mani piemeklēja karma, vai liktenis, kā turki saka. Kad jau biju uz apskates krēsla, daktere kaut ko jautāja. Tas bija mans pirmais pus gads Turcijā, un es, līdz galam nesapratusi, ko man turciski prasa, ierasti atbildēju ar TAMAM/labi (NEDARIET TĀ), pēkšņi priekškars nolaidās un no otras puses parādījās kādu 10 praktikantu galvas, no kurām lielākā daļa bija.. vīrieši. Kā jau teicu, kismet/liktenis.

Spied, kad zils

Vīrieši metro – arī pieredze, kuru vislabāk pieredzēt tieši Stambulā. Diez gan tipiski – jūra ar vīriešiem zilās džinsās un melnās jakās. Un es. Tādos brīžos vislabāk lasīt grāmatu. Citādi ir neveikli, jo sanāk redzēt, cik daudz acu pāru uz tevi skatās. Metro visi viens otram sēž pretim, un īsti nav kur skatīties. Un es jau arī uz sevi skatītos, ja būtu vīrietis. Kā jau visur, daži uzreiz ceļas un dod sēdvietu, citiem pilnīgi vienalga. Bet ne tikai metro, arī tramvajos un autobusos un prāmjos. Un arī Antālijā, te mans Antālijas tramvaja stāstiņš, ar dažiem vīriešu elementiem.

Inženieru bikses un adata

Vissvaigākā pieredze ar vīriešiem visur man bija kādas slimnīcas uzņemšanas nodaļā, kur devos pēc potes dibenā. Māsiņa – vīrietis. Akurāt tādās biksēs, ar atstarojošiem elementiem, kādas valkā inženieri kuģbūvniecībā, strādnieki fabrikās un pašvaldības darbinieki uz ielām. Viss tāds maza auguma, tievs, nerunīgs, bet iedūra lieliski.

 

Varētu turpināt vēl, par vīriešiem tirgū – to, cik skaļas ir viņu balsis, un cik labas tirgošanās prasmes, par vīriešiem aptiekās, par vīriešiem, kuri piegādā kargo, un vīriešiem, kas pavada uz mājām, kad cits vīrietis veikalā ir sekojis man. Bet šī nav oda vīriešiem, vien mazs ieskats citādajā. Kā arī es piekusu rakstot 🙂 un jūs, iespējams, piekusāt, tik gari lasot. Priekā!

 

Vāka foto no http://erkek-giyimi.net/

 

One thought on “kad vīrieši ir visur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *