Gan Ko redzēt Stambulā, gan šeit rakstu tikai to, ko pati esmu apskatījusi un ir paticis, tādēļ saraksts lēnām tiek papildināts. 🙂
***
Ko noteikti redzēt Antālijā?
Olympos/Tahtali kalns Kemerā (apmēram 40km no Antālijas). 2365m augsts kalns ar sniegu no novembra līdz jūnijam, ar gaisa tramvajiņu, kura trase ir garākā Eiropā, ar elpu aizraujošiem skatiem un iespēju pabūt virs mākoņiem. Noteikti iesaku! Mani 2013.gada foto mirkļi šeit un 2015. gada šeit.
Kuršunlu ūdenskritumu dabas parks – apmēram 25km no Antālijas centra, Alānijas virzienā ir pasakains dabas parks, kurp var doties gan piknikā, gan pastaigai pa zaļajām takām, priecājoties par ūdenskritumiem, dzidrajām ūdenstilpnēm un skaistajām dabas ainavām. Ļoti iesaku! Mani foto iespaidi šeit.
Karataš ala – taipat virzienā, kur Kuršunlu ūdenskritums, ir viena no daudzajām Antālijas alām. Šī ala esot kalpojusi par militāro rīku un pārtikas slēptuvi Aleksandram Lielajam 333. gadā p.m.ē. 213 metrus gara. Mani foto mirkļi šeit.
Antālijas vecpilsēta (Kaleiçi) – tur ir TĀ sajūta, kāda ir vien Silto Zemju Naktsdzīvē :). Mazas, šauras ieliņas, pirmklasīgi restorāni un mīlīgi restorāniņi ar noskaņu, ideju, stilu. Pubi, klubi, dzīvā mūzika. Kafejnīcas vārtrūmēs, zem citronkokos sakārtām lampu virtenēm. ūdenspīpe. Suvenīri uz katra stūra, izgaismoti senie mūri, gaisā bezrūpība, un.. Mana foto pastaiga pa vecpilsētu pavasarī pa dienu šeit un maijā pa nakti šeit.
Aspendos amfiteātris – Aspendos ir viena no četrām Pamphylia pilsētām, celta 1000 gadus p.m.ē. Amfitēatris celts 155.gadā mūsu ērā. Lieliska akustika, senatnes aura, un iespēja doties uz operu, baletu vai kādu pasākumu. Paņemiet līdzi spilventiņu, uz kura sēdēt. Mani foto mirkļi šeit.
Perge – viena no četrām Pamphylia pilsētām, celta 1000 gadus p.m.ē. Mūsdienās saglabājies amfiteātris, stadions, kanāls, mūri no pirtīm, romiešu vārtiem. Plaša teritorija, kur izstaigāt un sajusties kā daļai no vēstures, kas ir izdzīvojusi līdz šodienai. Mana fotopastaiga šeit.
Phaselis grieķu un romiešu senā pilsēta/mūri – Phaselis atrodas Antālijas Kemer apgabalā, pie Vidusjūras. Pilsēta tikusi būvēta 700 gadus p.m.ē., un dēļ atrašanās vietas tajos laikos tā ir bijusi Likijas visnozīmīgākā osta. Šobrīd ir saglabājušās romiešu pirtis, amfiteātris, akmenī kalti senie uzraksti un attēli. Phaseli ir vērts apmeklēt arī dēļ skaistās pludmales ainavas. Mani fotomirkļi šeit.
Termessos senā pilsēta/mūri – viena no manām mīļākajām senajām pilsētām vai precīzāk, kas no tās palicis pāri. Daudz sakrofāgu, lieliska pastaiga augšup ar skaistiem skatiem pāri koku galotnēm. NOTEIKTI uzkāpt līdz pašai augšai un padzert tēju ar meža uzraugu! Tikpat noteikti izkāpelēt pa amfiteātri!
Adrasan ciems un pludmale (apmēram 90km no Antālijas, Kemer/Olympos virzienā) – smilšu pludmale, kalnu ieskauta, tīru, dzirdu, košu ūdeni. Adrasan ciemā ir neskaitāmi bungalo un koka namiņi, kurus noīrēt uz nedēļas nogali, vai kaut vienu nakti, lai pabaudītu šo paradīzes nostūri. Ciemā onkuļi un tantes sultana biksēs, kāds nes spaini ar tikko salasītiem citroniem, kāds gana kazas. Mani foto mirkļi šeit.
Çıralı pludmale – apmēram 40 min braucienā no Antālijas centra, tūliņ aiz Kemer, ir 3.5 km gara cilvēku neskarta pludmale, ar skaistu jo skaistu skatu uz kalniem. Fotomirkļi no aprīļa šeit. Turpat arī iespēja paēst brokastis, pusdienas vai vakariņas, pirms nodoties peldēšanās priekiem. Olympos senie mūri arī ir turpat, no Olympos senajiem mūriem iznāksiet tieši uz šo pludmali (vai arī otrādi pastaigājot savus 2km gar pludmali, nonāksiet pie seno mūru ieejas.) Fotomirkļi no kempinga Çıralı pludmalē un pastaigu pa seno Olympos šeit.
Yanartaş/Chimaera degošais kalns – vien pāris kilometrus no Çıralı ir kāda neparasta dabas parādība – kalns, kurā deg neskaitāmas mazas ugunis. Mans kāpiens kalnā ar foto šeit.
Manavgat ūdenskritums Manavgat pilsētā (pa vidu starp Antāliju un Alāniju, apmēram 80km no Antālijas). Līdzās ūdenskritumam ir kafejnīcas un restorāni, kur paēst ar ūdens čaloņu fonā. No savas puses piebilde, ka neko daudz iespaidīgāks par Abavas rumbu nebija. 🙂
Antālijas akvārijs – saka, ka pasaules lielākais. Bet ko tik turki nesaka. Tunelis ar zivtiņām virs galvas patika. Tomēr nešķita ieejas maksas vērts. Mani iespaidi šeit.
Sarisu/Tunektepe gaisa tramvajs – esot Turcijā lētākais gaisa tramvajs, vienlaikus kursē vairāki. Mani ziemas iespaidi šeit.
Turcijas Maldīves – Salda ezers – viena no manām TOP vietām, ko no sirds iesaku apskatīt, ja ir laiks pabraukt 150km ārpus Antālijas! Mans fotostāsts šeit.
Saklikent kanjons – vēl viena TOP vieta mazliet ārpus Antālijas – ap 190km no Antālijas pilsētas centra. Apbrīnojams un iespaidīgs kanjons, 300m dziļš, 18km garš, pašu spēkiem bez problēmām var izstaigāt ap 2-3km vasaras sezonā! Stāsts ar ne maniem foto šeit.
Duden ūdenskritumi – Dabas parks ar ūdenskritumiem, kafejnīcām un piknika vietām. Mani foto mirkļi no vēsas pavasara dienas šeit.
Pamukkale – karstie avoti, Unesco Pasaules mantojuma sarakstā, turpat arī Hērapoles pilsēta, amfiteātris. To ir grūti izstāstīt, ir jāredz. Mani foto mirkļi šeit.
Kaş pilsēta – romantiskai nedēļas nogalei, ap 160km no Antālijas. Manas brīvdienas un kleitas stāsts ar foto šeit.
`Vietējā` pieredze Antālijas ciemos
Beycik ciems – ciems ar pārsimt iedzīvotājiem kalnos, akmeņainas pakalnu pļavas, kalni, serpentīni un vilinoši ceļi ar nezināmām beigām 🙂 Mani foto un video mirkļi šeit.
Saklikent ciems – ziemā tur ir visnotaļ populāra slēpošanas trase, bet vasarā, kad laukā pārāk karsts, lieliska vieta kalnos, kur mazliet atvēsināties un parunāt ar kalnu kazām :)Mani foto mirkļi šeit.
Hisarčandir ciems – tuvākais mūsmājām, tāpēc braucam turp bieži, piknikā, vai padzert tēju kalnu kafejnīcā. Ciems īpašs ar neskarto dabu pavisam netālu no betona pilsētas:), apelsīnkoki, mandarīnkoki, citronkoki, kalnu upes, kur brokastot uz akmeņiem. Mani fotomirkļi šeit. Un senāki šeit. Un ziemā ar sniegu šeit.
Koprulu kanjons – Ļoti skaisti serpentīni ar dažnedažādiem zaļiem kokiem, fantastisks kanjons un iespēja izbaudīt raftingu sezonā! Mani fotomirkļi šeit.
Kuzdere – Kesme boğazı Vienā pusē Romiešu tiltam ir kanjons, otrā kalnu upe ar tādu kā baseinu, kurš vasaras sezonā pēkšņi ir pilns, tiklīdz piebrauc tūristu autobuss. Šis tilts un tam līdzās esošā kafejnīca, kurā ir tēja, kafija, gozleme, bet nav ne kripatas interneta, ir pa ceļam no Antālijas ciemiem uz Kemer.
Uçansu ūdenskritums, Gebiz ciems – Karaļa baseins, un 70m ūdenskritums meža vidū. Mežonīga daba, foršs pārgājiens pa kalniem, vai arī ērts piebrauciens ar apvidus auto pie paša ūdenskrituma. Vērts doties vien pavasarī, kad ir lielākais ūdens daudzums no kalnos kūstošā sniega. Mans foto-video stāsts šeit.
Raksti man: [email protected]
Pieseko maniem Turcijas Mirkļiem:
Facebook: https://www.facebook.com/TurcijasMirkli
Instagram: https://www.instagram.com/turcijasmirkli
Latvieši Turcijā FB grupa (arī ceļotājiem):
Facebook: https://www.facebook.com/groups/latviesiturcija
Ar sveicieniem,
Inuta